ABD'de dikkat çeken vaka: Covid-19 ve maymun çiçeğine aynı anda yakalandı

ABD'de dikkat çeken vaka: Covid-19 ve maymun çiçeğine aynı anda yakalandı

NBC Bay Area’nın haberine gore San Francisco’da yaşayan Mitcho Thompson adlı şahıs geçen haziran sonunda kendisini bitkin hissetmesi sonrası yaptırdığı Covid-19 testinin pozitif çıktığını, hemen sonra ise sırtında, bacaklarında, kollarında ve boynunda kırmızı lezyonlar fark ettiğini söylemiş oldu.

Thompson, “Tabip maymun çiçeği geçirdiğimden ve her ikisinin de bende olduğundan oldukça emindi. ‘İkisini aynı anda geçirebilir miyim?’ diye sorduğumda ise ‘evet’ yanıtını verdi” dedi.

“BİR BARDAK SUYU BİLE ZOR İÇTİM”

Euronews Türkçe’de yer edinen habere gore virüsler sebebiyle oldukça ağır bir hastalık süreci geçirdiğini belirten Thompson, “Hakkaten hastaydım. En kötüsü de yataktan güç bela kalkarak ve bir bardak suyu bile zor içebildiğim andı” dedi.

Stanford Üniversitesi’nde tıp profesörü ve bulaşıcı hastalıklar uzmanı olan Dr. Dean Winslow, ender de olsa bir kişinin aynı anda hem maymun çiçeği hem de Covid-19’a yakalanmasının mümkün bulunduğunu söylemiş oldu: “Bunun gerçekleşmesi kesinlikle olanaksız değil” dedi. “Bu bir tek inanılmaz derecede fena talih. Bunlar oldukça değişik virüsler”.

Uzmanı uyardı: Güneşte 30 dakika kuralına dikkat

Uzmanı uyardı: Güneşte 30 dakika kuralına dikkat

Yoruma kapalı.