ABD Temsilciler Meclisi skandal vekil Santos’u soruşturuyor

YANLIŞ BİLGİ SANTOS ÖNCESİ

New York’ta 8 Kasım 2022’de yapılan ara seçimlerde milletvekili seçilen Cumhuriyetçi Santos, kampanya yürütürken Baruch College ve New York University’den (NYU) mezun olduğunu söyledi. New York Times’ın haberine göre NYU yetkilileri, üniversite dosyalarında Santos’a dair herhangi bir kaydın bulunmadığını açıkladı.

Santos’un seçim kampanyası sırasında da dile getirdiği Wall Street bünyesindeki Goldman Sachs ve Citigroup için çalıştığı iddiaları da yalanlandı.

Seçim döneminde “şerefli bir Yahudi” olduğunu ancak Katolik olarak çıktığını öne süren Santos, “Katoliğim. Anne tarafımın Yahudi kökenli olduğunu bildiğim için ‘Yahudiyim’ dedim” dedi. ifadesini kullanmıştı

Ayrıca bir grubun Federal Seçim Komisyonu’na (FEC) kayıt olmadan kampanya parası toplaması ve 2020-2022 yılları arasında kişisel servetindeki ani artışa dair bilgilerin ortaya çıkması, Santos’un fon yasalarını gözden kaçırmış olabileceği iddialarını gündeme getirdi.

Seçim kurulunda Demokratların yanı sıra parti üyeleri tarafından istifa çağrıları yapılan Santos, istifa etmeyeceğini ve iddialardan etkilenmeden görevine devam edeceğini söyledi. Santos, 31 Ocak’ta küçük işletme komitesinden ve yeni atanan Temsilciler Meclisi Uzay ve Teknoloji Komitesinden “işler düzelene kadar geçici olarak” ayrılacağını duyurdu.

Son olarak Santos’un ofisinde kısa bir süre çalıştığını öne süren Derek Myers isimli bir kişi, yardımcının kendisine cinsel tacizde bulunduğunu iddia etti.


Yoruma kapalı.

seo paket casibom