ABD: Depremler sadece Türkiye’yi değil dünyayı etkiledi

ABD Dışişleri Bakanlığı sözcüsü Ned Price, günlük basın toplantısında deprem görüntülerinin çok etkileyici olduğunu belirterek, insanlara yardım etmek için gece gündüz çalıştıklarını kaydetti.

Sözcü Ned Price, “Yıkım ve can kayıplarına bakıldığında bu depremin sadece Türkiye ve Suriye’yi değil, dünyayı etkilediğini görüyoruz.” dedi.

Price, “Son derece zorlu koşullarda 24 saat çalışan insani müdahale ekiplerinin ve ilk müdahale ekiplerinin inanılmaz kararlılığını takdir ediyoruz” dedi ve ABD’nin Türkiye’deki arama, kurtarma çabalarını ve yardım çalışmalarını desteklemek için ek ekipman ve kaynakları seferber ettiğini açıkladı. Suriye. dedi.

Dışişleri sözcüsü, BM Güvenlik Konseyi’nin uluslararası toplumun Türkiye’den sınır ötesi yardım geçmesine izin vermek de dahil olmak üzere Suriye’deki depremden etkilenen bölgelere yardım ulaştırmak için tüm gücüyle çalışmanın ahlaki bir sorumluluğu olduğunu kaydetti.

Bu bir insanlık sorunu, siyasi bir sorun değil” dedi. Price, “Dünyanın dört bir yanındaki ülkeleri Türkiye ve Suriye halkını desteklemek için ellerinden gelen her şeyi yapmaya çağırıyoruz” dedi. dedi.

Yoruma kapalı.