ABD: 10 kişinin öldüğü yangına giden itfaiyeci kurbanların ailesi olduğunu gördü

(*10*)

olay yeri

Kaynak, CBS

4 saat ilkin

ABD’nin Pennsylvania eyaletinde çıkan bir yangında üç çocuk 10 şahıs yaşamını kaybederken, yangına çağrılan bir itfaiyeci, ölenlerin kendi ailesi olduğunu gördü. Eyalet polisi altı kurbanın kimliklerini tespit ederken, beş, altı ve yedi yaşındaki en ufak evlatların adları hemen hemen belirlenemedi. Yangının nedenini belirlemek için adli soruşturma başlatılırken, alevlerin evin verandasında başladığı sanılıyor.

Gönüllü itfaiyeci Harold Baker, Associated Press Haber Ajansına yapmış olduğu açıklamada, ölenlerin oğlu, kızı, kayınpederi, kayınbiraderi, baldızı, üç torunu ve üç öteki akrabası olduğun belirtti.

Baker, yangında ölen ikisi kız, biri adam evlatların evde yaşamadığını ve yaz tatili için geldiklerini söylemiş oldu.

Eyalet Polisi kurbanların adlarını, 19 yaşındaki Dale Baker, 22 yaşındaki Yıldız Baker, 79 yaşındaki David Daubert Sr, 42 yaşındaki Shannon Daubert, 47 yaşındaki Laura Daubert ve 54 yaşındaki Marian Slusser olarak deklare etti.

Harold Baker, oğlu Dale’in de kendisi benzer biçimde bir gönüllü itfaiyeci olduğu belirtti. Yangından üç yetişkinin de sağ kurtulmayı başardığı açıklandı.

Yangın, Philadelphia kentinin 150 kilometre kuzeybatısındaki kırsal Nescopeck bölgesinde mahalli saatle sabaha karşı 02:30’da çıktı.

Yetkililer, itfaiyecilerin yanan eve arkadan girmeye çalıştıklarını sadece aşırı sıcak ve alevler sebebiyle bunu başaramadıklarını belirtti.

Harold Baker “Köşeyi döndüğümüzde yananın hangi ev olduğunu anlamıştım. İlk araçtaydım. Kenara çektiğimizde tüm ev alevler içindeydi. İçeri girmeye çalıştık. Çocuklar oradaydı ve iki çocuğum yalnız akrabalarını ziyaret ediyordu. Ev onlarındı. Çocuklar yalnız havuza girmek için gelmişti” dedi.

Yoruma kapalı.