42 kişiyi yaraladılar! Polise tabanca dağıtıldı!

(*42*) 42 kişiyi yaraladılar! Polise tabanca dağıtıldı! – Dünyadan Haberler

42 kişiyi yaraladılar! Polise tabanca dağıtıldı!

Saldırıların Japon makakları tarafınca gerçekleştirildiği aktarılıyor.

Makakları Japonya’nın büyük kısmında görmek mümkün olsa da bu tip saldırılar nadiren görülüyor.

Adını açıklamak istemeyen bir belediye yetkilisi “Bu kadar kısa sürede bu kadar oldukça hücum görmemiştik. Başta çocuklar ve hanımefendileri hedef alıyorlardı, peşinden yaşlılara ve erişkin erkeklere de saldırmaya başladılar” dedi.

Temmuz başındaki ilk vakaların peşinden saldırgan maymunları yakalamak için tuzaklar kurulsa da bir işe yaramadı.

Yetkililer saldırıların arkasında tek bir maymunun mu yoksa bir maymun çetesinin mi bulunduğunu da ortaya çıkaramadı.

Mahalli basına bakılırsa saldırıya uğrayanların bir kısmı boyunları, bacakları, elleri yada karınlarından ısırılırken bir kısmının da derileri çizik içinde kaldı.

Maymunların pencere ve kapıları açarak evlere ve anaokullarına da girmiş olduğu, binaların içindeki ufak evlatları yaraladığı aktarılıyor.

Japon basınına konuşan bir baba “Alt katta çocuğumun ağlama sesini duyunca hızla merdivenlerden indim ve çocuğumun üzerine çökmüş, onu itip kakan bir maymunla karşılaştım” dedi.

Bir zamanlar sayıları azalan ve soyu tükenme tehlikesiyle karşı karşıya kalan makaklar artık sayıca çoklar.

Fakat Yamagata Üniversitesi’nden araştırmacılar makakların sayısının artmasının, insanlarla ciddi çatışmalara girmelerini tetiklediğini belirtiyor.

Araştırmacılara bakılırsa insanlarla makakların yaşam alanları arasındaki mesafenin azalması bu tip vakaları kaçınılmaz kılıyor.

Makaklara yönelik kültürel tutumdaki değişiklik, insan davranışlarının değişmesi ve orman koşullarının farklılaşması da ihtimaller içinde öteki nedenler içinde gösteriliyor.

Yoruma kapalı.

seo paket casibom