15 Temmuz’un sırrı 11 ve 16 numaralı odalarda

(*15*) 15 Temmuz’un sırrı 11 ve 16 numaralı odalarda – Son Dakika Flaş Haberler

15 Temmuz’un sırrı 11 ve 16 numaralı odalarda

Kozmik Oda’ya sokulan Kadir Kayan, o aramadan kısa süre sonrasında Yargıtay üyesi yapılmış oldu. 2006 senesinde “Anayasal düzeni değişiklik yapma” suçlamasıyla FETÖ liderine oluşturulan davada beraat sonucu veren bir ismin yükseliş özeti bu.

Kadir Kayan, Kozmik Oda’ya girdikten sonrasında 11 ve 16 numaralı odaları aramak istedi. FETÖ’cü Kayan’ın girmek istediği o iki odada ihtimaller içinde işgallere karşı devletin yapmış olduğu tüm planlar ve 78 ilde örgütlenme emek vermesi meydana getirecek kişilerin adları vardı.

Meclis bombalanırken kürsüden inmeyen bakan konuştu: Ölümü göze almıştık

Meclis bombalanırken kürsüden inmeyen bakan konuştu: Ölümü göze almıştık

 Başat Kayan, o odalara girebildi fakat hard diskleri almasına değil yalnız not tutmasına müsaade edildi. FETÖ yapılanması 2009’da alamadığı hard disklerin peşini bırakmadı. Türkiye’nin en gizli saklı planları Mart 2013’te bir tutanakla soruşturma savcısına teslim edildi.

Sual bir: İşin ucunda büyük bir gizli saklı servis olmasa FETÖ’cü egemen niçin 11 ve 16 numaralı odaları aramak istesin? FETÖ notlarını almış olduğu hard diskleri ele geçirmek için niçin dört yıldan uzun bir süre uğraşsın?

Peki Albay Erkan Yılmaz Büyükköprü adını hatırladınız mı? “Arınç’a suikast girişimi” kumpasında gözaltına alınan isimdi Albay Büyükköprü. Sonradan öğrenildi ki albayın adı o komplo gecesinden tam dokuz ay ilkin düzmece bir uzman çavuştan gelen suç duyurusu maili sebebiyle Ergenekon dosyasına sokulmuş.

Yedi yıl sonrasında ortaya çıkan gerçek ne biliyor musunuz? Albay Büyükköprü’yü suç duyurusu eden mail ABD’den, Michigan’ın, Port Huron bölgesinden atılmış.

15 Temmuz darbe girişimine dair Türkiye’de değişik siyasal görüşteki insanoğlu değişik senaryolara inanıyorlar. Ekonomide, dış politikada, eğitimde, sağlıkta, değişik değişik çözümlere inanılır, aslına bakarsanız bu demokrasinin gereği. Fakat 15 Temmuz’u dış bağlantılarından koparmak, bu işi planlayanların amacının Türkiye’yi istedikleri çizgiye getirmek bulunduğunu unutmamak lazım.

Tarihi geceden unutulmaz 40 fotoğrafın hikâyesi

Tarihi geceden unutulmaz 40 fotoğrafın hikâyesi

Eski Başkan Trump’ın Ulusal Güvenlik Danışmanı olan John Bolton’ın, televizyonda, geçmişte yabancı ülkelerde darbe planlarına destek bulunduğunu itiraf etmiş olduğu bir dönemde, FETÖ’cüleri 11 ve 16 numaralı odaların peşine düşüren motivasyon, darbe girişiminde tasmayı tutan eli işaret ediyor.

Yoruma kapalı.