“14 Mayıs’tan sonra da Türkiye’yi güçlendirmek için çalışacağız”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kırklareli, Edirne ve Tekirdağ ziyaretlerine ilişkin Twitter hesabından şunları paylaştı;

Dün Kırklareli’de, Edirne’de, Tekirdağ’da milletimize, Batı’da hudut beylerimize, hudut şehirlerimize, sarsılmaz kalelerimize sahip çıktık, hasret kaldık. Trakya’nın, özellikle Kırklareli’nin bizde ve siyasi hareketimizde çok farklı ve özel bir yeri var.

Okuduğumuz bir şiir yüzünden haksız yere cezalandırılınca Kırklareli bizi Pınarhisar’da ağırladı. Yüzbinlerce insanın bizi Pınarhisar Cezaevi’ne gönderirken döktüğü gözyaşlarını hiçbir zaman unutmadık. Birileri bize manşetlerle siyasi bir hayat verirken, bu haksızlığa karşı milletimizin vicdani duruşunu hiçbir zaman unutmadık.

Kırklareli’nin ve tüm Türkiye’nin bize sahip çıktığını unutmadık. Atıldığımız o hapishane, Allah’ın izniyle bir okula, bir okula dönüştü ve yeni bir yolculuğun ilk adımı oldu. Orada partimizin ufkunu çizdik, Türkiye hayallerimizi orada somutlaştırdık, gelecek vizyonumuzu orada şekillendirdik.

“Milletimizin iradesi dışında vesayet zincirlerini birer birer kırdık”

3 Kasım 2002 seçimlerinde Rabbimizin yardımı ve milletimizin desteğiyle “Anadolu devrimini” gerçekleştirdik. Milletimizin iradesine dayatılan vesayet zincirleri; Krizin, kaosun, darbenin, siyasi istikrarsızlığın prangalarını bir bir kırdık. Elbette her insan gibi bizim de çok isteyip de yapamadığımız şeyler oldu.

Bürokratik oligarşinin engellediği, muhalefetin engellediği, çevre örgütlerin sabote ettiği projelerimizi saymaya kalksak bitiremeyiz. Ama biz bu takoz politikasına teslim olmadık ve çalışmalarımızla ülkemize nakşedildik. 14 Mayıs’tan sonra da Türkiye’yi büyütmek ve güçlendirmek için çalışmaya devam edeceğiz.

Aziz milletimizin hizmetinde olmak için daha çok ter dökeceğiz, daha çok koşacağız. Şarkımız ve millete hizmet sevdamız hiç bitmiyor.

Yoruma kapalı.